40-let-rolnicky

 

40-let-rolnicky

 

40-let-rolnicky

 

40-let-rolnicky

 

40-let-rolnicky

40 LET

 

Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha slaví 40 let své činnosti!

V historii sboru byly 3 odlišné etapy:

- v letech 1978-1984 byla Rolnička celopražským sborem při Domě dětí a mládeže Hl.města Prahy v Praze 8-Karlíně

- v letech 1984-1989 byla Rolnička školním sborem ZŠ na Náměstí Interbrigády v Praze 6-Dejvicích

- v letech 1989-dosud je Rolnička opět celopražským sborem (z toho v letech 1992-2003 při DDM Praha 6)

Za tu dobu prošly sborem tisíce dětí, zpívali jsme téměř v celé Evropě, 2 x v Americe, 1 x v Africe (v Maroku). Máme před sebou již 76. koncert cyklu Rolnička zpívá pro své přátele a pro radost, tedy za sebou již 75 velkých koncertů všech oddělení Rolničky. A několik set (možná tisíc) dalších koncertů a vystoupení.

 

A jak jinak oslavit 40. výročí, než opět zpěvem?

Zveme proto všechny bývalé členy, aby se 16. června 2018 sešli znovu na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina a zazpívali sobě i všem návštěvníkům několik oblíbených Rolničkových skladeb:

česká lidová, upravil Milan Uherek:      Tovačovský hatě

Zdeněk Lukáš:                                        Věneček

Wolfgang Amadeus Mozart:                   Ave verum corpus

Adam V. Michna z Otradovic:                Nebeští kavalérové                             

Koncert zakončí společný zpěv všech oddělení Rolničky spolu se sborem bývalých členů skladbami

Zdeněk Lukáš:             Zpívala bych, zpívala

Bedřich Smetana:         Má hvězda

Pokud chceš na koncert přijít pouze jako divák, nezapomeň si na našem kontaktním e-mailu (nejpozději do konce května) rezervovat vstupenky. Na místě už je pak bez rezervace nemůžeme zaručit.  A samozřejmě se na Tebe budeme také těšit na společných setkáních.

Zveme také bývalé dospělé spolupracovníky a přátele sboru na koncert i na setkání po koncertu ve zkušebně. (Prosím, napište nám, kolik chcete rezervovat vstupenek. Poslední koncerty byly zcela vyprodané, tak ať s Vámi počítáme dopředu. Děkujeme.)

 

Informace pro bývalé členy.

(Aktualizace 15.5.2018.) Děkujeme všem, kteří vyplnili návratku a poslali nám ji zpátky. Přišlo jich celkem 104 a ještě teď se tu a tam někdo ozve. Na většinu jsme neodpovídali, to prostě nestíháme. Ale máme z nich radost a těšíme se na osobní setkání!

Velká většina z těch 104 se zúčastní buď zpívání, nebo aspoň setkání. Zde je jejich seznam. Pokud tam nenajdeš svou kamarádku/kamaráda, je možné, že se k ní/němu naše pozvánka  e-mailem nedostala, tak ji/ho pozvi!

Na setkání i zpívání zveme všechny, i ty, kteří návratku neposlali!

 

Zpívání na koncertu 16.6. od 17.00 v Rudolfinu:

Bez zkoušky se vystupovat nedá, a tak budou 2 zkoušky povinné pro všechny, kteří budou chtít zpívat v Rudolfinu

 

1. v pátek 15. 6. 2018 od 17.30 do 20.00 ve zkušebně Rolničky na Senovážném náměstí 23, Praha 1

a 2. v sobotu 16. 6. od 10.00 do 12.30 (Je možno zajistit oběd za cca 100 Kč (řízek :-)) v jídelně v sousedství zkušebny – zájemci mi ale musí do konce května napsat!)

Předpokládáme, že se všichni předem na noty podívají a svůj part si zopakují!

Noty zde:

Tovačovský hatě

Ave verum

Má hvězda

Nebeští kavalérové + 3.hlas - Alt

Věneček

Zpívala bych + Refrén

Poznámky k provedení:

Ave verum: budeme zpívat jako smíšený sbor, tj. ženy soprán a alt, muži tenor a bas.

Nebeští kavalérové: budou zpívat  ženy horní tři hlasy a muži spodní hlas v basovém klíči. (alt má noty zvlášť)

Zpívala bych: Děvčata, která tuto skladbu znají, budou moci zpívat III. sbor spolu s hlavním sborem Rolničky. Ostatní děvčata a muži budou zpívat pouze Refrén (samostatné noty), který se snadno naučíme na společných zkouškách.

Pro ty, kteří si chtějí uvedené skladby připravit a procvičit lépe, budou následující dobrovolné zkoušky. Doporučujeme je zejména těm, kteří už delší dobu nikde aktivně nezpívají a/nebo uvedené skladby neznají. Podle vašich návratek jsme vybrali tyto časy:

v neděli 3. 6.    od 14.30 do 16.30 bude zkouška altů (prvního i druhého)

v neděli 3. 6.    od 17.00 do 19.00 bude zkouška tenorů a basů

ve středu 6. 6.   od 18.20 do 20.20 bude zkouška sopránů (prvního i druhého)

ve středu 13. 6.  rezerva

 

V Rudolfinu budou ti, kteří budou zpívat, sedět společně na postranních balkonech nebo na empoře a nebudou pro sebe kupovat vstupenky. Vstupenky pro vaše rodinné příslušníky, které máte rezervované, si budete moci zakoupit na zkouškách od 3.6. do 15.6.

Oděv na vystoupení – nahoře bílý, dole černý. Zvažujeme nákup společných šál, pokud to nevyjde, dámy přidají vlastní barevnou menší šálu nebo šátek, pánové barevnou kravatu.

 

Setkání bývalých členů

 

1) v pátek 15. 6.  večer po zkoušce se mohou zájemci přesunout na faru v Českém Brodu, kde Martin Sklenář nabízí prostor v domě i na zahradě s opékáním, grilováním, povídáním a zpíváním i s možností přespání (plánujeme krásné červnové počasí!)

Zatím se přihlásili viz soubor zde.   Další zájemci jsou vítáni.

2) v sobotu 16. 6. po koncertu – hlavní setkání - asi od 19.30 ve zkušebně (viz Kontakty), s jídlem a pitím, povídáním a se zpěvem toho, co se na koncert nevešlo a co byste si chtěli zazpívat (seznam not z vašich návratek je hooodně dlouhý …) Připravíme i dostatek jídla a pití. Přespání v Českém Brodu je pak opět možné, vlak jezdí každých 30 minut.

 3) v neděli 17. 6. opět ve zkušebně s tímto rámcovým programem

10.00 – 11.00 (11.30) setkání rolničkových maminek s dětmi (spíše mladšími) a se zpíváním písniček, které rolničkové maminky svým dětem zpívají (Honzíku Honzíku, Houbařská, Stonožka a mnoho dalších).

Odpolední setkání s promítáním diapozitivů (a možná i videí) z minulých let, dalším povídáním a podle zájmu i zpíváním bude rozdělené po generacích, tj. v uvedenou dobu se budou promítat fotky z těchto let:

13.00 – 14.00 První Rolnička v Karlíně, 1978 – 1984

14.30 – 15.30 Školní Rolnička na Náměstí Interbrigády 1984 - 1989

16.00 – 17.30 Druhá Rolnička – Hlahol, Sázavská, Slezská, Křemencova 1989 – 2004

17.30 – 19.00 pokračování – U Půjčovny, DDM Slezská 2004 – 2017

 

Samozřejmě můžeš přijít kdykoli v této době, sejít se i s jinou skupinou, než ve které jsi zpíval/a - zejména ti, kteří působili jako vedoucí a další spolupracovníci. Rozdělení je pro snadnější orientaci.

Moc se na Vás těšíme!

Karel a Hanka Virglerovi

 

P.S.

Každá legrace taky něco stojí a Rolnička je stále soukromá, nyní jako Spolek. Proto Vás žádáme o příspěvek na setkání a na pronájem Rudolfina. Je to zcela dobrovolné, výši necháme na Vás. (Pokud se zúčastníš koncertu i rautu po koncertu, doporučená částka je 300 – 400 Kč.) Případné přebytky použijeme samozřejmě ve prospěch současné Rolničky, na pronájem zkušebny či na přilepšení na táboře nebo na příštím zájezdu. Příspěvek je možno poslat na účet Spolku rodičů a přátel DPS Rolnička Praha na účet 2300407266/2010, do zprávy pro příjemce uvést Dar 40 let. Případně hotově na zkouškách či na setkání. Můžeme vystavit potvrzení o daru pro daňové účely. Děkujeme.