40-let-rolnicky

 

40-let-rolnicky

 

40-let-rolnicky

 

40-let-rolnicky

 

40-let-rolnicky

40 LET

 

Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha slaví 40 let své činnosti!

V historii sboru byly 3 odlišné etapy:

- v letech 1978-1984 byla Rolnička celopražským sborem při Domě dětí a mládeže Hl.města Prahy v Praze 8-Karlíně

- v letech 1984-1989 byla Rolnička školním sborem ZŠ na Náměstí Interbrigády v Praze 6-Dejvicích

- v letech 1989-dosud je Rolnička opět celopražským sborem (z toho v letech 1992-2003 při DDM Praha 6)

Za tu dobu prošly sborem tisíce dětí, zpívali jsme téměř v celé Evropě, 2 x v Americe, 1 x v Africe (v Maroku). Máme před sebou již 76. koncert cyklu Rolnička zpívá pro své přátele a pro radost, tedy za sebou již 75 velkých koncertů všech oddělení Rolničky. A několik set (možná tisíc) dalších koncertů a vystoupení.

 

A jak jinak oslavit 40. výročí, než opět zpěvem?

Zveme proto všechny bývalé členy, aby se 16. června 2018 sešli znovu na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina a zazpívali sobě i všem návštěvníkům několik oblíbených Rolničkových skladeb:

česká lidová, upravil Milan Uherek:      Tovačovský hatě

Zdeněk Lukáš:                                        Věneček

Wolfgang Amadeus Mozart:                   Ave verum corpus

Adam V. Michna z Otradovic:                Nebeští kavalérové                             

Koncert zakončí společný zpěv všech oddělení Rolničky spolu se sborem bývalých členů skladbami

Zdeněk Lukáš:             Zpívala bych, zpívala

Bedřich Smetana:         Má hvězda

Pokud chceš na koncert přijít pouze jako divák, nezapomeň si na našem kontaktním e-mailu (nejpozději do konce května) rezervovat vstupenky. Na místě už je pak bez rezervace nemůžeme zaručit.  A samozřejmě se na Tebe budeme také těšit na společných setkáních.

Zveme také bývalé dospělé spolupracovníky a přátele sboru na koncert i na setkání po koncertu ve zkušebně. (Prosím, napište nám, kolik chcete rezervovat vstupenek. Poslední koncerty byly zcela vyprodané, tak ať s Vámi počítáme dopředu. Děkujeme.)

 

Informace pro bývalé členy.

(Aktualizace 13.6.2018.) Děkujeme všem, kteří vyplnili návratku a poslali nám ji zpátky. Přišlo jich celkem 104 a ještě teď se tu a tam někdo ozve. Nyní jsme na čísle 120! Na většinu jsme neodpovídali, to prostě nestíháme. Ale máme z nich radost a těšíme se na osobní setkání!

Velká většina z těch 104 se zúčastní buď zpívání, nebo aspoň setkání. Zde je jejich seznam. Pokud tam nenajdeš svou kamarádku/kamaráda, je možné, že se k ní/němu naše pozvánka  e-mailem nedostala, tak ji/ho pozvi!

Na setkání i zpívání zveme všechny, i ty, kteří návratku neposlali!

 

Zpívání na koncertu 16.6. od 17.00 v Rudolfinu:

Bez zkoušky se vystupovat nedá, a tak budou 2 zkoušky povinné pro všechny, kteří budou chtít zpívat v Rudolfinu

 

1. v pátek 15. 6. 2018 od 17.30 do 20.00 ve zkušebně Rolničky na Senovážném náměstí 23, Praha 1 Pozor, změna, v 17.30 začnou pouze soprány a alty. V 18.30 se přidají tenory a basy.

a 2. v sobotu 16. 6. od 10.00 do 12.30   Tenory a basy podle domluvy v pátek. O oběd nebyl zájem, tak ho zařizovat nebudeme.

V Rudolfinu bude zkouška sboru bývalých členů od 14.55 do 15.25, takže je třeba tam být ve 14.45. Pak je pauza a další zkouška společných písní v 16.20. Na místě se budou proti podpisu vydávat karty na vstup.

Předpokládáme, že se všichni předem na noty podívají a svůj part si zopakují!

Noty zde:

Tovačovský hatě

Ave verum

Má hvězda

Nebeští kavalérové + 3.hlas - Alt

Věneček

Zpívala bych + Refrén

Poznámky k provedení:

Ave verum: budeme zpívat jako smíšený sbor, tj. ženy soprán a alt, muži tenor a bas.

Nebeští kavalérové: budou zpívat  ženy horní tři hlasy a muži spodní hlas v basovém klíči. (alt má noty zvlášť)

Zpívala bych: Děvčata, která tuto skladbu znají, budou moci zpívat III. sbor spolu s hlavním sborem Rolničky. Ostatní děvčata a muži budou zpívat pouze Refrén (samostatné noty), který se snadno naučíme na společných zkouškách.

V Rudolfinu budou ti, kteří budou zpívat, sedět společně na postranních balkonech nebo na empoře (možná i dole v přízemí) a nebudou pro sebe kupovat vstupenky. Vstupenky pro vaše rodinné příslušníky, které máte rezervované, si budete moci zakoupit na zkouškách od 3.6. do 15.6. Vstupenek je zatím dost, pozvěte známé!

Oděv na vystoupení – nahoře bílý, dole černý. Dámy přidají vlastní barevnou menší šálu nebo šátek, pánové barevnou kravatu.

Pokud neumíš vše zpaměti a chceš na koncertu zpívat z not, vezmi si s sebou černé desky (papírové nebo plastové tenké).

 

Setkání bývalých členů

1) v pátek 15. 6.  večer po zkoušce se mohou zájemci přesunout na faru v Českém Brodu, kde Martin Sklenář nabízí prostor v domě i na zahradě s opékáním, grilováním, povídáním a zpíváním i s možností přespání (plánujeme krásné červnové počasí!)

Zatím se přihlásili viz soubor zde.   Další zájemci jsou vítáni.

2) v sobotu 16. 6. po koncertu – hlavní setkání - asi od 19.30 ve zkušebně (viz Kontakty), s občerstvením, povídáním a se zpěvem toho, co se na koncert nevešlo a co byste si chtěli zazpívat (seznam not z vašich návratek je hooodně dlouhý …) Připravíme i dostatek jídla a pití. Přespání v Českém Brodu je pak opět možné, vlak jezdí každých 30 minut.

 3) v neděli 17. 6. opět ve zkušebně s tímto rámcovým programem

10.00 – 11.00 (11.30) setkání rolničkových maminek s dětmi (spíše mladšími) a se zpíváním písniček, které rolničkové maminky svým dětem zpívají (Honzíku Honzíku, Houbařská, Stonožka a mnoho dalších).

Odpolední setkání s promítáním diapozitivů (a možná i videí) z minulých let, dalším povídáním a podle zájmu i zpíváním bude rozdělené po generacích, tj. v uvedenou dobu se budou promítat fotky z těchto let:

13.00 – 14.00 První Rolnička v Karlíně, 1978 – 1984

14.30 – 15.30 Školní Rolnička na Náměstí Interbrigády 1984 - 1989

16.00 – 17.30 Druhá Rolnička – Hlahol, Sázavská, Slezská, Křemencova 1989 – 2004

17.30 – 19.00 pokračování – U Půjčovny, DDM Slezská 2004 – 2017

 

Samozřejmě můžeš přijít kdykoli v této době, sejít se i s jinou skupinou, než ve které jsi zpíval/a - zejména ti, kteří působili jako vedoucí a další spolupracovníci. Rozdělení je pro snadnější orientaci.

Moc se na Vás těšíme!

Karel a Hanka Virglerovi

 

P.S.

Každá legrace taky něco stojí a Rolnička je stále soukromá, nyní jako Spolek. Proto Vás žádáme o příspěvek na setkání a na pronájem Rudolfina. Je to zcela dobrovolné, výši necháme na Vás. (Pokud se zúčastníš koncertu i rautu po koncertu, doporučená částka je 300 – 400 Kč.) Případné přebytky použijeme samozřejmě ve prospěch současné Rolničky, na pronájem zkušebny či na přilepšení na táboře nebo na příštím zájezdu. Příspěvek je možno poslat na účet Spolku rodičů a přátel DPS Rolnička Praha na účet 2300407266/2010, do zprávy pro příjemce uvést Dar 40 let. Případně hotově na zkouškách či na setkání. Můžeme vystavit potvrzení o daru pro daňové účely. Příspěvky už chodí, moc děkujeme.